Strona główna > Dla Dzieci > Warsztaty

ARCHITERKTURA, RZEŹBA, CERAMIKA - „STAROŻYTNOŚĆ” w MAŁEJ AKADEMII MALARSTWA DLA DZIECI 18.XI
ARCHITERKTURA, RZEŹBA, CERAMIKA - „STAROŻYTNOŚĆ” w MAŁEJ AKADEMII MALARSTWA DLA DZIECI 18.XI
ARCHITERKTURA, RZEŹBA, CERAMIKA - „STAROŻYTNOŚĆ” w MAŁEJ AKADEMII MALARSTWA DLA DZIECI 18.XI

Cena: od 39zł

Miasto: Warszawa
Data: niedziela
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Jaskiniowe malowidła ścienne, ozdobne mozaiki, czy kolorowe witraże – takie prace dzieci tworzyć będą na naszych fascynujących zajęciach plastycznych. Połączymy teorię, podstawowe informacje z zakresu historii sztuki, z pracami artystycznymi w różnorodnych technikach 2D i 3D.

Nasze nietypowe zajęcia plastyczne łączyć będą praktykę z teorią.

Każde zajęcia to:

- wiedza w pigułce przekazana interaktywnie i multimedialnie - za pomocą filmów, zdjęć, prezentacji i muzyki -> pokażemy dzieciom dzieła charakterystyczne dla danego okresu w historii sztuki, opowiemy o najważniejszych budowlach lub artystach oraz
- część twórcza: wykonamy wspólnie pracę plastyczną w technice związanej z danym okresem sztuki, na płasko lub w trójwymiarze.

Naszym celem jest wzbudzanie u dzieci zainteresowania plastyką, sztuką oraz uwrażliwianie ich na piękno różnorodnych zjawisk. Twórczość dla dziecka jest nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, radości z własnej twórczości, ale przyczynia się do poznania otaczającego go świata. Działalność plastyczna dzieci stwarza szerokie pole do realizacji jego możliwości i pobudza do obrazowego wyrażania swoich odczuć. Dzieci podczas pracy twórczej rozwijają swoje umiejętności manualne, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, kształtują umiejętności wyrażania środkami plastycznymi.


KOSZT ZAJĘĆ: 39zł /jednorazowo(10% zniżki dla karty); lub cały cykl 10
spotkań 310zł (*brak zniżek w całym cyklu).

- grupa 3-5L (max. 10uczestników z rodzicami)
- grupa 6-8L (max. 12 uczestników bez rodziców)
Podczas zajęć dzieci będą wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne, począwszy od rysowania ołówkiem, kredą, węglem, poprzez techniki malarskie (malowanie akwarelami, temperami), elementy grafiki aż po rzeźbę (glina, papier-mache) i instalacje przestrzenne.
Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata i chłonie z radością nową wiedzę, a ponadto lubi zabawy plastyczne, to zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla dzieci!

TERMINY:
1 zajęcia 21.10 (ndz.) Sztuka prehistoryczna
Dzieci przeniesiemy w świat jeszcze przed naszą erą. Same poznają początki twórczości plastycznej i dowiedzą się czym jest malarstwo jaskiniowe, dzięki rysowaniu węglem po ścianach.
2 zajęcia 18.11 (ndz.) Starożytność
Okres starożytności to przede wszystkim rozwój architektury, rzeźby i ceramiki. My będziemy tworzyć ozdobne mozaiki, takie same jak te, które można było oglądać na przykład w łaźniach rzymskich.
3 zajęcia 16.12 (ndz.) Średniowiecze
Sztuka okresu Średniowiecza jest wyjątkowo bogata. My skupimy się na architekturze sakralnej, czyli będziemy zastanawiać się nad tym, jak wyglądały kościoły nazywane gotyckimi. Sami wykonamy jedne z najważniejszych elementów takiego kościoła, czyli kolorowe witraże!
4 zajęcia 13.01 (ndz.) Renesans
Czyli „odrodzenie sztuki i nauki”. Każdy z nas zamieni się w mistrza tej epoki i wzór do naśladowania, we wszechstronnego Leonarda da Vinci! Poznamy między innymi Damę z łasiczką, tajemniczy uśmiech Mona Lisy i dowiemy się czy Leonardo wybudował czołg?
5 zajęcia 17.02 (sb.) Barok
Barok to przede wszystkim „przepych”, dużo zdobień, złoceń, aniołów, muszli. Pulchne, uśmiechnięte aniołki, prawdziwe muszle, duuużo złota… My połączymy wszystkie te elementy razem!
6 zajęcia 10.03 (sb.) Klasycyzm
Powrócimy do „źródeł”, czyli do osiągnięć starożytnych Greków i Rzymian. Każde z dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję stać się architektem i samemu zaprojektować budynek na wzór Belwederu czy Teatru Wielkiego w Warszawie !
7 zajęcia 7.04 (ndz.) Impresjonizm
Biegając pomiędzy stawami pełnych nenufarów spróbujemy złapać ulotną chwilę! Wsłuchamy się w dźwięki natury i spojrzymy na zachód słońca a potem to wszystko umieścimy za pomocą pędzla i farb olejnych na płótnie.
8 zajęcia 28.04 (sb.) Secesja
Linie, linie i jeszce raz linie! Kręte, wijące się, falujące, poskręcane jak węże... A kiedy połączymy je w jedną całość powstanie małe arcydzieło sztuki użytkowej: cukiernica, wazon a może ramka na zdjęcie?
9 zajęcia 26.05 (ndz.) Kubizm
Kto lubi matematykę polubi i kubizm. Za pomocą figur geometrycznych stworzymy autoportret. Hmm, nos z kwadratu czy może z prostokąta?
10 zajęcia 16.06 (ndz.) Sztuka współczesna
Abstrakcja, kolaż a może fotomontaż ? Na to wszystko pozwala sztuka współczesna. My też damy się ponieść naszej wyobraźni! Połączymy przestrzennie nasze zdjęcie z wycinkami z gazet.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Edukado
mazowieckie
Malborska 41, lok. MS14, 03-286 Warszawa
604 441 100

targowek@edukado.pl

NewsletterOstatnio dodane