Strona główna > Wyjazdy > Agroturystyka

Agro-art Łan Sztuk&Kalimera
Agro-art Łan Sztuk&Kalimera
Agro-art Łan Sztuk&Kalimera Agro-art Łan Sztuk&Kalimera Agro-art Łan Sztuk&Kalimera

Cena: 80 - 100zł

Miasto: Olsztyn
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Nasz ponad stuletni warmiński dom położony jest z dala od wsi (700m), w otoczeniu lasów, pagórków i łąk. Ten urozmaicony krajobraz jest idealny do pieszych i rowerowych wycieczek.
Jesteśmy miłośnikami antyków, także salon i kuchnia są utrzymane w tradycyjnym, dworkowym stylu. W salonie znajduje się kominek, przy którym można spędzić romantyczne, zimowe wieczory, lub zaszyć się w fotelu z książką.
Do dyspozycji gości mamy 4 pokoje 2-4 osobowe, dwa pokoje mają dostęp do własnej łazienki, dwa pozostałe mają jedną wspólną łazienkę i toaletę.
Pokoje są dla lubiących rustykalne wnętrza z romantycznymi, babcinymi elementami oraz oryginalnymi meblami przez nas wykonanymi.
Mamy również duże pomieszczenie – salę, znakomicie nadającą się do prowadzenia warsztatów.
Zwolennicy relaksu najchętniej zajmują miejsce na werandzie, z której rozpościera się widok na łąki i las. Jest to również ulubione miejsce do spożywania posiłków i spędzania długich, letnich wieczorów (nocy).
Dla chętnych organizujemy malowanie w plenerze lub lekcje robienia kolczyków.
Posiadamy hodowle kóz, z mleka wyrabiamy pyszne i zdrowe sery. Oferujemy Państwu również chleb domowego wypieku a latem mamy świeże warzywa i owoce.

W Nowym Kawkowie, szczególnie w lipcu, można podziwiać - Lawendowe Pole - miejsce z pierwszym na Warmii polem lawendy. Gospodyni robi suszone bukieciki, zapachy do szaf, syropy i naturalne kremy wykonywane metodą tradycyjną.
Jedną z ciekawych osób w okolicy jest Thorsten Buth, pochodzący z Fryzji w zachodnich Niemczech. W latach 90’ osiedlił się w Wegajtach. Wcześniej spędził 7 lat w Alpach, na halach, gdzie nauczył się pracować przy bydle i produkować szwajcarskie sery. Zna tajemnice wyrobu wg. 200-letniej receptury.

Ciekawym miejscem jest również Teatr Węgajty, organizujący w lipcu wioskę teatralną.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Stare Kawkowo 8
warmińsko-mazurskie
Stare Kawkowo, 11-042 Stare Kawkowo
510079490
http://blackbutterfly.tumblr.com/
lansztuk@wp.pl

NewsletterOstatnio dodane