Strona główna > Edukacja > Szkolenia

ODMŁADZANIE z AJURWEDĄ
ODMŁADZANIE z AJURWEDĄ

Cena: 400zł

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: trzy
Opis propozycji:

„Młodość rozpoczyna się w naszych komórkach. To stan umysłu i ciała, jego prawdziwy wiek, a także umiejętność podążania właściwą ścieżką duszy. Kiedy odkryjemy swoją naturę, tzw. ajurwedyjskie prakriti, zaczniemy żyć w zgodzie ze sobą. Kiedy oczyścimy komórki ciała i umysłu, a potem napełnimy właściwymi wibracjami objawimy się sami sobie jako nowe osoby. Wprowadzenie zmian w stylu życia i diecie, która służy zatrzymaniu procesów starzenia się, będzie wtedy łatwe. Ajurwedyjskie rasajany - specjalne zioła, przyprawy i wybrane pokarmy, stosowane dzień po dniu, budują Nową Osobę, która kocha siebie, idzie właściwą drogą i jest młoda w każdym wieku. Młodość to zapach energii, którą masz w komórkach. Ajurweda daje narzędzia do zachowania zdrowej długowieczności.
Anna Faber
Wszyscy chcemy być młodzi, najlepiej wiecznie młodzi. To często powtarzane zdanie, w które większość nie wierzy, nawiązuje do powstrzymania upływu czasu, braku oznak przemijania i zachowania młodości. Wiedza ajurwedyjska proponuje wszystkim konkretne sposoby na odmłodzenie organizmu oraz świadome budowanie tkanek. Po pierwsze: zrównoważone jedzenie dostosowane do indywidualnej, pierwotnej natury każdego z nas (w sanskrycie: prakriti). Następnie odpowiedni styl życia, oczyszczanie organizmu, życiodajne rasajany z ziół i mieszanki przypraw, wraz z masażami i zabiegami ajurwedyjskimi, które odmładzają organizm –to największe narzędzia do stosowania na co dzień.
Ile miałbyś lat gdybyś nie wiedział ile masz lat? Co to znaczy dla Ciebie być młodym? Czy żyjesz potwierdzając to pragnienie? Jak obliczyć prawdziwy wiek ciała, umysłu i duszy? Co to znaczy stara dusza? Jak się odnowić i zachować ten stan?
Udział w warsztacie zapewni Ci odpowiedzi na te pytania oraz nauczy jak dbać o siebie by być młodym. Ajurweda jest ścieżką dającą niezliczone możliwości zadbania o siebie i o innych, a jej techniki oczyszczania organizmu, w tym głównie panczakarma (pięć działań detoksykujących) dowodzi o wpływie, jaki możemy uzyskać zarówno na nasze ciało jak i umysł. Oczyszczanie jest jak katharsis, uwolnienie od cierpienia wszystkich układów i tkanek organizmu. Może zmienić ścieżkę życia, bo dusza mieszkająca w czystym ciele (domu) zaczyna podążać we właściwym kierunku.
Moje cztery panczakarmy, które przeszłam w Polsce oraz na Sri Lance, która obok Indii jest najpoważniejszym źródłem wiedzy ajurwedyjskiej, otworzyły mi oczy na możliwości praktykowania na co dzień nawyków odmładzających. Dobre nawyki, po dłuższym czasie powodują dobre, duże zmiany. Nawyki nie korzystne dla zdrowia, w ciągłości czasowej powodują duże i złe zmiany, a w końcu chorobę. Na warsztacie rozpoznamy nasze wszystkie nawyki i zastąpimy je nowymi, aby po powrocie do domu przestawić organizm na program Odnawiania Siebie. Dowiemy się JAK TO ZROBIĆ. Najważniejsze są fundamenty. Proponujemy konsultację ajurwedyjską, w której zajmiemy się odkryciem przyczyn zaburzenia dosh:vata, pitta i kapha. Te trzy energie biologiczne kontrolują nasze zdrowie, zachowania, nawyki, temperament, a nawet sposób wydawania pieniędzy czyli nasze prywatne wzorce zarządzania energią, sposoby funkcjonowania w życiu. Tu znajdziemy pole do oczyszczenia i odnowy, a potem odmłodzenia siebie ze świadomością, że zdrowie i młodość zależą od nas. Odpowiedź na pytanie „ co mogę zrobić już dziś” oraz „jak na stałe wprowadzić to do mojego życia „ to podstawowy cel warsztatu.
Ajurweda staje się darem dla na ludzi żyjących w zmaterializowanym, szybkim świecie, a stres szczególnie szybko wpływa na blednięcie urody ciała i myśli, powodując zaburzenie procesów organizmu. Przetworzone, toksyczne jedzenie, brak dotyku z miłością, nieświadome życie, przejmowanie się, nadaktywność umysłu, zaburzenia zmysłów przyśpieszają proces starzenia się organizmu. Proces ten jednak można odwrócić, dopóki nie jest za późno.
Podczas tego warsztatu nauczymy się ajurwedyjskiego podejścia do zdrowia i młodości oraz tego jak to osiągnąć. Będziemy praktykować: nowe nawyki w kuchni, nauczymy się automasażu głowy, twarzy i całego ciała (ciepłymi olejami ), poznamy diety i naturalne specyfiki odmładzające, przyrządzimy domowy olej kokosowy oraz zanurzymy się w dźwiękach harfy, aby zrelaksować się na najgłębszych poziomach.Będziemy doświadczać nowych wzorców młodości.
Dla chętnych przygotowałyśmy pakiet masaży ajurwedyjskich na zamówienie, wykonywanych przez 2 masażystki jednocześnie czyli |podwójną abhyangę (oczyszczającą, relaksującą i odmładzającą).
-
KORZYŚCI:
- zmiana nawyków
- poznanie najlepszego dla siebie sposobu na osiągnięcie efektów
- nauka głębokiego relaksu i ”odpuszczania sobie”
- kurs gotowania ajurwedyjskich mono-diet ,które oczyszczają organizm
- wiedza z zakresu odmładzania; co odmładza najszybciej i najskuteczniej wg Ajurwedy
- zrobienie remanentu w zdrowiu ( konsultacja ajurwedyjska)
- ułożenie indywidualnej diety dla każdego uczestnika
- nauka auto-masażu głowy ,twarzy i ciała czyli słynna ajurwedyjska abhyanga
- informacje z zakresu odmładzającej kosmetyki twarzy i ciała
- indywidualny dobór olejów
- terapia wibracjami harfy –nauka relaksu na najgłębszym poziomie

METODY:
- zajęcia edukacyjne
- doświadczanie zmian diety(nowe smaki, nowe sposoby termizowania potraw)
- ćwiczenie nauki relaksu (trening autogenny Schulza przy muzyce na żywo)
- masaże
- ćwiczenia stawów oraz ćwiczenia oddechowe
- świadomy ,medytacyjny sposób jedzenie ,przyjrzenie się sobie i praca z wzorcami
- praca ze zmysłami –oczyszczanie i doświadczanie
- terapia sztuką -harfa

AJURWEDA
System medycyny holistycznej pochodzącej Indii. Traktuje zdrowie jako harmonię (równowagę ) ciała, umysłu i duszy. Powstała jako wiedza objawiona ponad 5 tys. lat temu, wymedytowana przez świętych i mnichów, którzy chcąc leczyć ludzi, zwrócili się ku NATURZE.
Podstawowym założeniem Ajurwedy (ajus –życie,weda-wiedza) stała się koncepcja pancza mahabutas- pięciu żywiołów, z których wszystko jest zbudowane. Są to: Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze i Przestrzeń. W organizmie człowieka zostały one sprowadzone do trzech podstawowych energii: vata(powietrze, przestrzeń), pitta(ogień) i kapha (ziemia), z których każdy składa się z pozostałych, w różnych proporcjach i dominacją jednego.
Zaburzenie równowagi vata, pitta, kapha na poziomie organizmu człowieka powoduje brak harmonii w ciele i umyśle, zatrzymanie samo regulowania się organizmu, chorobę i starzenie się komórek, systemów i organów oraz złe funkcjonowanie umysłu.
Celem Ajurwedy jest przywrócenie pierwotnej harmonii, odkrycie przyczyn choroby, zastosowanie specjalnej kuracji oraz odmłodzenie organizmu. Jest często pomocna tam, gdzie współczesna medycyna nie widzi rozwiązań. Uczy traktowania siebie i innych z miłością i jest alternatywą dla współczesnych metod. Niezmiennie od 5 tys. lat pomaga ludziom zachować zdrową długowieczność ,która wtedy ma głęboki sens.
Ajurweda została oficjalnie uznana w 1994 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za system medycyny holistycznej.


PROWADZĄCY:
ANNA FABER od kilku lat prowadzi prywatną praktykę w dziedzinie dietetyki ajurwedyjskiej oraz wykłady, kursy i warsztaty, a także wyjazdy do Indii i na Sri Lankę, do źródeł medycyny naturalnej, na słynne ajurwedyjskie detoxy –panczakarmę, której jest propagatorką. Jest dietetykiem oraz certyfikowanym konsultantem Ajurwedy przy Jiva Institut w Indiach. Ukończyła także specjalistyczny kurs dietetyki i odżywiania u lekarza Ajurwedy dr Partapa Chauhana. Prowadzi tzw. Ajurwedę domową, holistykę z prywatnym podejściem, do stosowania w domu.
Mówi o sobie:
Jestem ajurwedystką z pasji. Przeszłam cztery panczakarmy w Polsce, co odmieniło moje życie. Chciałabym ,aby wszyscy ludzie żyli szczęśliwie i byli zdrowi. Kluczem do tego jest szeroko pojęta HARMONIA. W moim ponad dwudziestoletnim rozwoju osobistym nigdy nie doświadczyłam takiej przemiany jak po pierwszej panczakarmie- oczyszczaniu organizmu. Bez problemu rzuciłam palenie, schudłam 11 kg, zmieniłam większość nawyków, zamknęłam przeszłość, poczułam się stu procentową kobietą. Wyglądam teraz młodziej niż 15 lat temu i jestem szczęśliwa w naturalny sposób jaki daje życie zgodne z NATURĄ TEGO ŚWIATA oraz moim PRAKRITI-urodzeniową energią ,daną w prezencie od Rodziców
W poszukiwaniu harmonii sięgam do ziół, kwiatów, kryształów, stosuję oleje oraz pożywienie które dała nam NATURA ,aby pomagać ludziom w samoleczeniu. Doświadczam na co dzień dowodów na działanie Ajurwedy, która niezmiennie od 5 tys. lat daje człowiekowi
odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania.
Jako artystka, miłośniczka piękna i muzyki, dołączam grę na harfie do arsenału środków mogących wpływać na nasze zdrowie, piękno i młodość. Warsztat prowadzę razem z córką Julią.
strona artystyczna : www.annafaber.pl


Julia Sawicka dietetyk, masażystka, a także certyfikowany konsultant Ajurwedy przy Jiva Instytut w Indiach. Uczy jak wykonywać ajurwedyjski masaż twarzy i głowy oraz prowadzi kursy gotowania ajurwedyjskich i wegetariańskich potraw leczących ciało i umysł. Specjalistka od diet odstresowujących oraz pożywienia dostosowanego do każdej z trzech dosh: vata, pitta i kapha.
DATA: 22-24.05. 2015
POCZĄTEK: 22.05. godz. 18 (rozpoczynamy kolacją i koncertem na harfie),
KONIEC: 24.05. niedziela, godz. 14 (kończymy obiadem)
MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe
Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu
CENA: 400 zl z VAT oraz koszty pobytu i wyżywienia w Ośrodku
KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382,,
biuro 0662759576 Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366

UWAGA: ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje
kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek!

Konieczna wpłata zaliczki 150 zł do 5 maja 2015 na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z opisem „zaliczka za pobyt 22-24.05.2015”:

BANK PKO BP 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę zaliczki.
Zwrot zaliczek: tydzien przed rozpoczęciem warsztatu zaliczki nie są zwracane!!
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
lubelskie
, Nowe Kawkowo
0662759576

kawkowo@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane